در بیانیه قانونی استفاده اخبار سیاسی و اجتماعی

در: بیانیه قانونی استفاده اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تهرانی‌ها دو برابر زیاد از میانگین کشور آب مصرف می‌کنند

در پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود دو برابر میانگین سرانه کشور، مصرف آب شرب صورت می‌گیرد و این در شرایطی است که هرسال بیش از سال گذشته در پایتخت با چالش کم آبی م

تهرانی‌ها دو برابر زیاد از میانگین کشور آب مصرف می‌کنند

تهرانی ها دو برابر زیاد از میانگین کشور آب مصرف می کنند

عبارات مهم : ایران

در پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود دو برابر میانگین سرانه کشور، مصرف آب شرب صورت می گیرد و این در شرایطی است که هرسال بیش از سال گذشته در پایتخت با چالش کم آبی مواجه هستیم.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر باوجود بارندگی ها در پایتخت، نسبت به درازمدت ۱۵ درصد کم کردن بارندگی داریم که این کم کردن نسبت به سال قبل ۳۴ درصد هست. در مجموع در حال حاضر میانگین نیاز آب شرب شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب برنامه ریزی می شود که با توجه به اوضاع آب و هوا، بارش، ذخیره برفی و منابع آب زیرزمینی بخشی از این نیاز از منابع آبی سطحی (سدهای پنجگانه تهران) و بخشی دیگر از منابع آب زیرزمینی تأمین می شود.

علاوه بر این در حال حاضر ۲۲ درصد از آب مصرفی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از سدها، ۲۰ درصد از روان آب ها و ۵۸ درصد از آب های زیرزمینی تامین می شود و بر اساس آمار هر سال با ۱۵۰ میلیون متر مکعب کسری مخازن زیرزمینی مواجه هستیم و طی ۱۱ سال سطح آب آبخوان پایتخت کشور عزیزمان ایران با افت ۱.۹ متری روبرو بوده است.

تهرانی‌ها دو برابر زیاد از میانگین کشور آب مصرف می‌کنند

از سوی دیگر باید به این مساله نیز توجه کرد که از ۴۰۰ میلیارد متر مکعب منابع آبی در سال ۳۰۰ میلیارد متر مکعب تبخیر و از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب باقیمانده، ۹۰ میلیارد در حوزه کشاورزی و ۱۰ میلیارد متر مکعب در حوزه آب شرب مصرف می شود.

این در شرایطی است که در روزهای گرم سال و در اوج مصرف، چهار و نیم میلیون مترمکعب آب در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران مصرف می شود که این رقم معادل ۵۲ هزار لیتر بر ثانیه یعنی معادل ۵۲ هزار بطری یک لیتری در هر ثانیه است که از این رقم مصرف شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران سه میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب بر ثانیه تخمین زده شده، به عبارتی معادل ۳۸ هزار بطری یک لیتری در ثانیه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران آب مصرف می شود.

در پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود دو برابر میانگین سرانه کشور، مصرف آب شرب صورت می‌گیرد و این در شرایطی است که هرسال بیش از سال گذشته در پایتخت با چالش کم آبی م

ایران حدود ۱.۱ درصد جمعیت کل دنیا را دارد، ولی فقط ۳۲ صدم درصد از منابع تجدیدپذیر به کشور تخصیص داده شده است یافته همچنین ۸۵ درصد کشور در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و تنها ۱۵ درصد بارندگی ها قابل قبول هست. بر همین اساس در سال ۱۳۹۳ با مجوز شواری تامین استان پایتخت کشور عزیزمان ایران شرکت آب و فاضلاب توانست با مشترکان پرمصرف برخورد کند امسال نیز این طرح مورد بحث قرار گرفته و بعد از تایید کارگروه سازگاری با کم آبی اجرایی خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | منابع | میلیون | بارندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog