در بیانیه قانونی استفاده اخبار سیاسی و اجتماعی

در: بیانیه قانونی استفاده اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل داعش مسوولیت حمله به ژنرال دوستم را بر عهده گرفت

گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل را که معاون رئیس‌جمهوری افغانستان را نشانه گرفته بود، برعهده گرفت.در این بیانیه که خبرگزاری واب

داعش مسوولیت حمله به ژنرال دوستم را بر عهده گرفت

داعش مسوولیت حمله به ژنرال دوستم را بر عهده گرفت

عبارات مهم : سیاسی

گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل را که معاون مدیر جمهوری افغانستان را نشانه گرفته بود، برعهده گرفت.در این بیانیه که خبرگزاری وابسته به این گروه موسوم به “اعماق” انتشار داده است گفته شد که یک عامل انتحاری جلیقه خود را در مراسم استقبال از عبدالرشید دوستم، معاون مدیر جمهوری افغانستان منفجر کرد ولی شرح دیگری در آن ذکر نشده هست.

گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل را که معاون مدیر جمهوری افغانستان را نشانه گرفته بود، برعهده گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این بیانیه که خبرگزاری وابسته به این گروه موسوم به “اعماق” انتشار داده است گفته شد که یک عامل انتحاری جلیقه خود را در مراسم استقبال از عبدالرشید دوستم، معاون مدیر جمهوری افغانستان منفجر کرد ولی شرح دیگری در آن ذکر نشده است.

داعش مسوولیت حمله به ژنرال دوستم را بر عهده گرفت

دوستم از این حمله جان سالم به در برد. او یکشنبه بعد از بیش از یکسال “تبعید” در ترکیه بر سر اتهامات شکنجه و سوءرفتار با یک رقیب سیاسی به افغانستان بازگشت. نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان تصریح کرد، آمار انفجار انتحاری که در نزدیکی فرودگاه کابل رخ داد به ۲۵ کشته و زخمی زیاد کردن یافته است.

سخنگوی معاون مدیر جمهوری افغانستان هم تاکید کرد که اوضاع جسمی عبدالرشید دوستم خوب هست. دوستم در نخستین ساعت بعد از ورود به کابل از معترضانی که در سه هفته گذشته خواهان بازگشت او در ولایت های متفاوت بودند خواست به اعتراضات آخر دهند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل را که معاون رئیس‌جمهوری افغانستان را نشانه گرفته بود، برعهده گرفت.در این بیانیه که خبرگزاری واب

احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی دوستم و معاون پیشین حزب جنبش ملی اسلامی، تقریبا یک و نیم سال پیش مدعی شد که دوستم و محافظانش او را در شبرغان مرکز جوزجان در شمال افغانستان ربودند. در پی این ادعا، دادستانی کل افغانستان پرونده ای تشکیل داد. سخنگویان دوستم این اتهام ها را رد کرده و گفته اند که علیه معاون اول مدیر جمهوری افغانستان توطئه سیاسی شده است است.

دوستم که رهبری حزب جنبش ملی را نیز بر عهده دارد، از اردیبهشت سال گذشته در ترکیه به سر می برد. منابع نزدیک به او گفته بودند که معاون اول مدیر جمهوری جهت درمان بیماری خود به این کشور سفر کرده ولی بعضی منابع دیگر گفتند که او به نحوی “تبعید” شده است هست.

واژه های کلیدی: سیاسی | انفجار | انتحاری | افغانستان | خبرگزاری رویترز | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog